Akcja „Sprzątanie świata- Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy”.

Nasze Przedszkole zaangażowało się w akcję Sprzątanie świata. Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Od 16 do 20 września wszystkie grupy brały udział w projekcie edukacyjnym Na ratunek Ziemi! – czujemy odpowiedzialność za środowisko przyrodnicze”. Podczas zajęć dzieci poznały sposoby segregowania odpadów, dowiedziały się, co to jest smog i szukały własnych sposobów na ochronę przyrody. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z firmy Hp odbyły się także warsztaty recyklingowe, podczas których dzieci wykorzystując niepotrzebne już nikomu materiały wykonały piękne szklane wazony i karmniki dla ptaków. Podsumowaniem całego tygodnia rozmów o ekologii był dzień, kiedy najstarsze przedszkolaki Sprzątały świat – teren wokół przedszkola. Grupy Tropicieli i Sportowców uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim przejęciem, znajdując  wiele śmieci i porzuconych przedmiotów. Naszą akcję Sprzątania świata wsparli także rodzice dzieci, przekazując worki i rękawiczki, niezbędne do sprzątania. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze wrześniowe działania na rzecz ochrony przyrody i poszerzania świadomości ekologicznej.