I

Przedszkole nr 23 znajduje się na osiedlu Partynice w południowej części Wrocławia, w dzielnicy Krzyki. Piękna, zielona dzielnica Wrocławia należy do jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów pod względem demograficznym. Przedszkole 9 oddziałowe mieści 225 dzieci w odnowionym i nowoczesnym wnętrzu dawnego pałacyku, otoczonym magicznym ogrodem z funkcjonalnym i atrakcyjnym placem zabaw. Teren przedszkolny sprzyjać będzie zabawom na powietrzu oraz prowadzeniu obserwacji przyrodniczych.

Placówka dysponuje własną kuchnią, w której panie kucharki przygotowują pyszne i zdrowe posiłki dla naszych dzieci.

Sale przedszkolne wyposażone są w różnorodne zabawki oraz w pomoce dydaktyczne, które pozwolą na realizację przyjętych programów oraz koncepcji pracy przedszkola. Meble i kąciki zainteresowań oraz zabawki zachęcają do samodzielnych, kreatywnych i swobodnych zabaw.

 

MISJA PRZEDSZKOLA

Misją naszego Przedszkola jest zapewnienie dziecku

wszechstronnego rozwoju talentów i zdolności, poprzez rozbudzanie jego ciekawości i zaspokojenie naturalnej potrzeby poznania otaczającego świata.

 

Praca przedszkola ukierunkowana jest na potrzeby i rozwój osobowości każdego dziecka, przy szeroko pojętej współpracy z rodzicami. Uwzględnia przede wszystkim trzy aspekty: bezpieczeństwo, twórczość i współpracę, bo „Każdy człowiek ma w sobie wiele możliwości, musi je tylko odkryć.” Kartezjusz

 

WIZJA PRZEDSZKOLA

„Nauka jest najbardziej efektywna wówczas, kiedy sprawia radość.”  

                                                                                                                                          Peter Kline

STATUT PRZEDSZKOLA NR 23 WE WROCŁAWIU

.