PAŹDZIERNIK W NASZYM PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu październik był miesiącem ciekawych projektów i wydarzeń, także artystycznych. Wszystkie dzieci obejrzały spektakl Narodowego Teatru Edukacji pt. „Shrek” oraz teatrzyk pt. „Wtorek- niesforek”.Ponadto uczestniczyły w koncercie muzycznym „Żeglarze i piraci na morzu pełnym dźwięku”. Od października wszystkie grupy mają regularnie, raz w tygodniu zajęcia z rytmiczno-muzyczne. Dzieci pięcio- i sześcioletnie brały udział w zajęciach „Ozoboty” organizowanych ze środków Gminy Wrocław i prowadzonych przez specjalistów z Hali Stulecia. Ozoboty to narzędzie do nauki kodowania i programowania, które poprzez wspólna zabawę uczy współpracy w grupie i rozwija umiejętności technologiczne u najmłodszych dzieci. 10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Tego dnia rozmawialiśmy z dziećmi o znaczeniu drzew i ochronie środowiska oraz wspólnie z rodzicami sadziliśmy krzewy w ogrodzie przedszkolnym. W dniach 14-18 października realizowany był ciekawy projekt edukacyjny pt. „Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr”, który zwieńczył przepiękny koncert piosenek w wykonaniu naszych przedszkolaków. Miesiąc październik w przedszkolu zakończyliśmy konkursem na najsympatyczniejszą dynię oraz niesamowitą wystawą pokonkursową, która mogła być możliwa dzięki tak dużemu zaangażowaniu dzieci i rodziców.