Listopad w Przedszkolu nr 23

Chociaż w listopadzie za oknami jest już często pochmurnie i szaro nasze Przedszkolaki na pewno tego nie odczuły. Listopad był pełen ciekawych wydarzeń i projektów edukacyjnych, a dzięki sprzyjającym temperaturą wciąż dużo czasu udaje nam się spędzać z dziećmi na zabawach w ogrodzie. Z wydarzeń kulturalnych, które już na stałe goszczą w przedszkolnym kalendarzu odbył się koncert muzyczny oraz teatrzyk. Ponadto w Radiu Wrocław obejrzeliśmy niezwykły spektakl muzyczny pt. „Cudowna lampa Aladyna”. Niektóre grupy przedszkolne w ramach projektu finansowanego przez Urząd Miasta wyjechały także do pobliskiego Teatru na Bruku, aby wziąć udział w warsztatach teatralnych „Idziemy na Niedźwiedzia, czyli teatr od kuchni”. Ponadto w Przedszkolu odbyły się liczne działania edukacyjne, takie jak:

• Szkoła do hymnu”, czyli ogólnopolska akcja przygotowana przez MEN, mająca na celu wspólne odśpiewanie hymnu o godzinie 11.11,

• Dzień Czystego Powietrza- zajęcia edukacyjne podczas których dzieci dowiedziały się o przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza oraz zrozumiały, w jaki sposób można wpływać na jakość powietrza,

• Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka- zajęcia edukacyjne i wystawa pt. „Dzieci swoje prawa mają, dzieci swoje prawa znają”,

• Obchody Światowego Dnia Życzliwości- międzyprzedszkolny projekt współpracy eTwinning,

• Projekt edukacyjny w ramach Programu Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkól Promujących Zdrowie „Pomarańczowy festiwal warzyw i owoców- malujemy świat na pomarańczowo”.

Pożegnaliśmy listopad i z wielką radością i oczekiwaniem przywitaliśmy grudzień, pełen mikołajkowych niespodzianek i przygotowań do zbliżających się Świąt, ale o tym opowiemy już w następnym wpisie…