Grudzień w Przedszkolu.

Grudzień w Przedszkolu był pełen ciekawych wydarzeń. Na przełomie listopada i grudnia w każdej grupie odbyły się zajęcia integrujące z rodzicami, które stały się wspaniałą okazja do wzmacniania więzi między rodzicami i dziećmi oraz wspólnej zabawy. W grudniu odbyło się tak długo wyczekiwane przez wszystkie dzieci spotkanie z Mikołajem. Wręczenie paczek finansowanych z funduszu Rady Rodziców poprzedziły zabawy z pomocnikiem Mikołaja i śpiewanie piosenek przygotowanych przez dzieci na tę okazję. 10 grudnia przyłączyliśmy się do Wrocławskiego Dnia Czytania. Z okazji uroczystości wręczenia Literackiej Nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk czytaliśmy dzieciom ulubione fragmenty baśni i bajek. Grudzień to także czas przygotowań do Świąt. Już od połowy miesiąca można było zauważyć świąteczną atmosferę. W holu Przedszkola stanęła śliczna choinka podarowana przez Rodziców jednego z naszych przedszkolaków. Dzięki ozdobom przygotowanym przez dzieci podczas trwania projektu edukacyjnego „Zaczarowana gwiazdka”, drzewko było jeszcze piękniejsze. Projekt realizowany w każdej grupie poza działaniami artystycznymi (wykonanie ozdób, kartek pocztowych i aniołków z plasteliny) miał na celu zapoznanie dzieci z bożonarodzeniowymi zwyczajami i tradycjami oraz dotyczył tego, w jaki sposób dbać o środowisko naturalne podczas przygotowań do świąt. Tradycyjnie już, jak w każdym miesiącu odbył się koncert muzyczny pt. „Na indiańskiej ścieżce” oraz teatrzyk pt. „Przygody maleńkiego krasnala”. 19 grudnia odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne Przedszkolaków i koncert kolęd.