Szanowni Rodzice

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

od dnia 25.03.2020 r. do odwołania, zostaje wprowadzone kształcenie na odległość.

Nowe metody i techniki nauczania na odległość wymagają od nas nauczycieli, Rodziców/uczniów zmiany podejścia.

Proszę o wyrozumiałość dla Państwa dzieci, jak i nauczycieli, którzy znaleźli się w takiej sytuacji po raz pierwszy.
W tym celu przedstawiam sposób i tryb prowadzenia kształcenia na odległość w naszym przedszkolu i proszę o ich przestrzeganie.

1.Głównym kanałem komunikacji nauczycieli z rodzicami/dziećmi jest strona: https://przedszkole23.edu.wroclaw.pl/ . Dodatkowo Nauczyciele mogą kontaktować się za pomocą poczty e-mail: sekretariat.p023@wroclawskaedukacja.pl do czasu uruchomienia platform edukacyjnych (obecnie jesteśmy w trakcie uruchamiania platformy Office 365).

2. Nauczyciele umieszczają na stronie internetowej (opcjonalnie na platformie edukacyjnej) opisy zabaw i zadań, linki do stron edukacyjnych itp. w zakładce e-przedszkole.

3. Materiały od nauczycieli będą zamieszczane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

4. Z materiałów ze strony można korzystać w dowolnie wybranym przez Państwa czasie.

5. Czas epidemii zmusza nas do dokonania zmian całego systemu kształcenia. Zachęcam Państwa do stałego monitorowania naszej strony. Ustalony przez nauczycieli system zawiera wszystkie aktywności dzieci. Podstawową aktywnością dziecka w wieku przedszkolnym jest ruch, ponadto ważne jest, aby dzieci miały także czas na odpoczynek. Zachęcamy Państwa do włączania swoich dzieci we wszelkie domowe czynności np. gotowanie, wspólne sprzątanie, sadzenie roślin.

Proszę Rodziców, aby dzieci korzystały ze sprzętu IT pod Państwa nadzorem. Proszę nie zapomnieć o bezpieczeństwie dziecka w sieci. Dzieci, które swobodnie poruszają się po Internecie, są narażone na szereg zagrożeń.

Dlatego bardzo proszę o zainstalowanie oprogramowania kontroli rodzicielskiej, ponieważ tylko Państwo mogą kontrolować aktywność dziecka w Internecie.

Zdaję sobie sprawę z wyjątkowej sytuacji w jakiej przyszło mi pisać do Państwa. Mogą Państwo liczyć na wsparcie całego grona pedagogicznego. Proszę o przestrzeganie zaleceń Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Dyrektor Przedszkola nr 23