Wrzesień w Przedszkolu

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego 2020/2021 minął nam w Przedszkolu wyjątkowo miło. Wszystkim dzieciom, ale również nauczycielom dużo radości sprawiło ponowne spotkanie się. Z wielką radością powitaliśmy też dzielnych trzylatków, którzy odważnie przekroczyli mury przedszkola. I chociaż dopiero poznają zwyczaje tu panujące, już świetnie radzą sobie w nowym otoczeniu .

We wrześniu w naszym Przedszkolu zostały zrealizowane dwa ważne i ciekawe własne projekty edukacyjne pt. „ Każdy, kto o zdrowie dba, zasady higieny zna” oraz „Kodeks ruchu drogowego dla każdego – bezpieczny przedszkolak na drodze”. Każdy projekt trwał pięć dni, które były pełne ciekawych zadań i zabaw dotyczących wybranych tematów.

Wszystkie grupy wzięły też udział w spotkaniu edukacyjnym z Panią stomatolog w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki Próchnicy Zębów. Pani stomatolog opowiedziała dzieciom o zasadach higieny jamy ustnej. Ponadto nasze grupy sześciolatków: Podróżnicy i Dzwoneczki wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata – Polska 2020 „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem sprzątały tereny zielone nieopodal Przedszkola. We wrześniu dla niektórych grup odbyły się również zajęcia w ramach programu miejskiego Terapia Śmiechem, które sprawiły dzieciom dużo radości i mamy nadzieję, że będą kontynuowane w najbliższym czasie w pozostałych grupach. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za wsparcie w naszych działaniach.

ZDJĘCIA W GALERII – KLIKNIJ TUTAJ