Wykorzystanie w Przedszkolu nr 23 robotów edukacyjnych

W codziennej edukacji w naszym Przedszkolu często korzystamy z możliwości, jakie dają nam nowoczesne technologie. Bardzo chętnie pracujemy z wykorzystaniem tablic multimedialnych, czy magicznego dywanu Fun Floor, dając dzieciom możliwość poznania nowych technologii. Od niedawna Przedszkole dysponuje także dwoma robotami edukacyjnymi Photon oraz zestawem Clever Cats, które zostały zakupione dzięki wsparciu i środkom przekazanym przez Radę Osiedla Krzyki- Partynice.

Photon to robot edukacyjny dla dzieci w wieku 4+, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia oraz nauczanie podstaw programowania. Roboty Clever Cats to roboty- kotki, które dzięki prostej funkcji sterowania mogą być wykorzystywane już w grupie najmłodszych trzyletnich dzieci. Kotki uczą kierunków i zdalnego sterowania urządzeniem, a także po pogłaskaniu miauczą, czym sprawiają dzieciom dużo radości.

Roboty edukacyjne stosujemy zarówno w pracy indywidualnej z dzieckiem, jak i podczas zajęć grupowych. Sukcesywnie wdrażamy się do wykorzystania w pracy możliwości robotów edukacyjnych.